عناوین خبرهای اقتصادی

بهار بازار مسکن در راه است

بهار بازار مسکن در راه است

تهران- ایرنا- نشانه های رونق مسکن به مرور در هویدا شدن است ، کارشناسان معتقدند: سال 96 بازار مسکن وارد دوره رونق می شود.هر چند که سال گذشته بازار مسکن وارد دوره پیش رونق شد تا به رکود چهار ساله خود پایان بخشد اما از جمله بخش های اقتصاد بود که با رشد منفی مواجه شد.

نقش موثر علم هواشناسی در کاهش خسارت های جوی

نقش موثر علم هواشناسی در کاهش خسارت های جوی

تهران- ایرنا- پیش بینی تغییر و ناپایداری جوی علاوه بر آگاهی دادن به بخش های گوناگون جامعه، نقش موثری را در تصمیم گیری های اثر بخش مسوولان در پیشگیری از بروز حوادث طبیعی ایفا می کند که این امر می تواند سبب کاهش خطرها و خسارت ها شود.

تولید و اشتغال؛ کلید پیشرفت همه جانبه

تولید و اشتغال؛ کلید پیشرفت همه جانبه

تهران- ایرنا- «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» شعاری بود که رهبر انقلاب برای سال 1396 برگزید؛ شعاری که نشانگر نگاه راهبردی ایشان به مقوله اقتصاد در جهت پیشرفت است. با پیگیری این راهبرد و تلاشی مجدانه در مسیر آن رونق تولید و کسب و کار میسر خواهد شد.

تلنبار‌ مصائب ‌پولی

تلنبار‌ مصائب ‌پولی

تهران- ایرنا- روزنامه شرق در گفت وگو با ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی، نوشت: در سال‌ های ١٣٩٢ و ١٣٩٣ یک انتقاد جدی از بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت مطرح می‌ شد که شما کاهش تورم و کنترل نقدینگی و سیاست انقباضی که در پیش گرفتید باعث شده رکود نهادینه شود، منتها نتایج رشد اقتصادی سال ٩٣ نشان داد سیاست ما به‌ هیچ‌ وجه منجر به عمیق ‌تر شدن رکود نشده، بلکه یک رشد اقتصادی خوب هم حاصل شده است.

رونق تولید و اشتغال؛ نقشه راه  سال 96

رونق تولید و اشتغال؛ نقشه راه سال 96

تهران- ایرنا- رهبر انقلاب با توجه به نیاز اساسی کشور به ساماندهی اقتصاد، مقاوم سازی آن و رسیدگی به وضعیت معیشتی جامعه، مردم و مسوولان را در مسیر «اقتصاد مقاومتی» به سوی دو هدف اساسی رونق تولید و اشتغال رهنمون شدند.

ملی شدن صنعت نفت و درس هایی برای امروز

ملی شدن صنعت نفت و درس هایی برای امروز

تهران- ایرنا- ملی شدن صنعت نفت از مهمترین برهه های تاریخ معاصر ایران است که صحنه ای از یک خیزش ملی و آفت های پیش روی آن را به تصویر می کشد و تجربه ای گران بها برای امروز به شمار می آید.

نقاهت اقتصاد ایران و آفت فراموشی

نقاهت اقتصاد ایران و آفت فراموشی

تهران- ایرنا- اقتصاد ایران با پشت سرگذاشتن سال های سخت و سراشیبی، مسیر رشد را در پیش گرفته، هر چند با چالش های آن سالیان همچنان دست به گریبان است. برخی با فراموشی شرایط آن دوره و چشم پوشی از بازشناسی مولفه ها و روندهای منتهی به معضلات اقتصادی، تدابیر و تلاش های اخیر را زیر سوال می برند.

«اقتصاد مقاومتی» برنامه ای پیشرو برای توسعه کشور

«اقتصاد مقاومتی» برنامه ای پیشرو برای توسعه کشور

تهران- ایرنا- اقتصاد مقاومتی و تاثیر آن در جامعه و همچنین تغییر و تحولات بازار بورس و سرمایه از جمله مهمترین موضوع هایی بود که در هفته گذشته مورد توجه مطبوعات اقتصادی قرار رفت.

حداقل دستمزد ٩٦ چگونه رکوردساز شد؟

حداقل دستمزد ٩٦ چگونه رکوردساز شد؟

تهران- ایرنا- روزنامه شرق در گزارشی به قلم علی حق می نویسد: هدف از نگارش گزارش حاضر پاسخ به این سؤال است که ما کارگرها چرا باید نسبت به مصوبه افزایش حداقل دستمزد سال ١٣٩٦ خوشحال باشیم؟به ظاهر یک اتفاق کاملا تکراری، مثل سال های گذشته رخ داده است.

پارس‌جنوبی اختتامیه سال

پارس‌جنوبی اختتامیه سال

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد در گزارشی نوشت: توسعه فازهای باقیمانده پارس جنوبی با سرعت دنبال می‌شود به گونه‌ای که گزارش‌ها از وارد مدار شدن آخرین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه فاز ١٩، آغاز انتقال گاز سکوی فاز ٢٠ به پالایشگاه و افزایش تزریق گاز فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی به روزانه ٤٦ میلیون متر مکعب حکایت دارد.

پیش بینی افت و خیز قیمت نفت در سال 96

پیش بینی افت و خیز قیمت نفت در سال 96

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی به قلم عطیه لباف می نویسد: سال 95 در حالی تمام می‌شود که قیمت نفت خام حدود 10 دلار بیشتر از زمان مشابه سال قبل است و صادرات نفت خام کشور نیز تقریباً دو برابر سال گذشته.

ایرانی، ایرانی بخر

ایرانی، ایرانی بخر

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی نوشت: یکی دنبال یخچال جدید می‌گردد یکی دنبال لباس شب عیدی با کیفیت و ارزان. اما سؤالی که خیلی‌ها قبل از خرید از خود و دور و بری‌ها می‌پرسند این است که ایرانی بخریم یا خارجی؟ کدام ارزان‌تر و با دوام‌تر است؟

معیشت؛ اولویت 96

معیشت؛ اولویت 96

تهران- ایرنا- روزنامه جام جم در گفت و گو با کارشناسان، نوشت: سال 95 در حالی آخرین روزهای خود را پشت سر می‌گذارد که بی‌شک مسائل اقتصادی، مهم‌ترین دغدغه مردم و مسئولان در این سال بود.

مدیریت درست برداشت آب در دستور کار مجلس

مدیریت درست برداشت آب در دستور کار مجلس

تهران- ایرنا- روزنامه آرمان در گفت وگوبا فریده اولاد قباد عضو فراکسیون محیط‌زیست مجلس، نوشت: در بین 133 کشور جهان ایران رتبه 132 را در حوزه مدیریت آب کسب کرده است. برای رهایی از این مشکلات باید با حمایت سازمان‌ها، نهادهای مربوطه، فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و طرفداران محیط‌زیست بتوان در ارتقای جایگاه محیط‌زیست در کشور همت گماشت.

چشم انداز روشن توسعه اقتصادی با تکیه بر تولید ملی

چشم انداز روشن توسعه اقتصادی با تکیه بر تولید ملی

تهران- ایرنا- تولید کالای داخلی از مهم ترین مولفه هایی است که می تواند در جهت پیشبرد اهداف بلند مدت اقتصادی بسیار موثر باشد. مقوله ای که سبب افزایش ثروت ملی، کاهش تورم، کنترل نقدینگی و ایجاد استقلال اقتصادی و سیاسی خواهد شد.

صفحه 1 از 321 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >