عناوین خبرهای اقتصادی

آمادگی ایران برای صلح با همه

آمادگی ایران برای صلح با همه

تهران-ایرنا-'آمادگی ایران برای صلح با همه'،'پیام اقتصادی رای به روحانی'،'پیروزی روحانی، پیروزی دیپلماسی خردگرا'،'سلفی به چه قیمت؟' و'آینده اقتصاد ایران'، از جمله عناوین مقالات و مطالب برگزیده ای است که روز دوشنبه در صفحه 'ایرنامقاله' منتشر شد.

افزایش چهاربرابری صادرات فولاد در دولت یازدهم

افزایش چهاربرابری صادرات فولاد در دولت یازدهم

تهران- ایرنا- ظرفیت صادرات فولاد کشور از 1.1 میلیون تن در سال 1392 به 4.8 میلیون تن در دولت یازدهم افزایش یافته است. هدف‌گذاری صورت گرفته برای برنامه ششم توسعه، افزایش صادرات فولاد به میزان 15 میلیون تن در سال است که با توجه به روند فعلی افزایش صادرات، این چشم‌انداز قابل تحقق است.

روحانی برجام ٢ را کلید بزند

روحانی برجام ٢ را کلید بزند

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد درباره برجام 2 اقتصادی و لزوم تحقق آن با همراهی ارکان حاکمیت به گفت وگو با حمیدرضا جلایی پور عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران پرداخت و آورد: جامعه ایران در انتخابات نشان داد که طالب تغییر است و از این رو به مواضع دولت روحانی که معطوف به تحقق توسعه پایدار بود پاسخ «آری» داد.

افزایش بهره وری راهبرد موثر در توسعه اقتصادی

افزایش بهره وری راهبرد موثر در توسعه اقتصادی

تهران- ایرنا- بهره وری و بهینه سازی مصرف از ارکان مهم توسعه است و نقش مهمی در رشد و پیشرفت کشورها دارد. موضوعی که با سیاستگذاری های کارشناسانه دولت ها و سرمایه گذاری های مناسب در این حوزه می تواند نقش موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی و تقویت بنیه اقتصادی کشور ایفا کند.

مردم، چشم به راه خروج مسکن از رکود

مردم، چشم به راه خروج مسکن از رکود

تهران- ایرنا- روزنامه ایران از انتظار عمومی بازار در دولت دوازدهم به ارایه گزارشی پرداخت و نوشت: رکود بازار مسکن که نتیجه سیاست‌های غلط دولت نهم و دهم و افزایش 700درصدی قیمت زمین و مسکن بود در حالی ادامه دارد که انتظار برای مشخص شدن انتخابات ریاست جمهوری نیز باعث شد در دو ماه گذشته تعداد معاملات کم شود.

اقتصاد مقاومتی از کاهش قاچاق تا افزایش تولید

اقتصاد مقاومتی از کاهش قاچاق تا افزایش تولید

تهران- ایرنا- همزمان با کاهش قاچاق میزان صادرات در دولت یازدهم افزایش یافته است. براساس آمار گمرک در 11 ماه سال 95، میزان صادرات کالاهای غیرنفتی کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته 32.49 درصد رشد داشته و به ارزش 38.4 میلیارد دلار رسیده است. برهمین اساس بخش مهمی از اهداف اقتصاد مقاومتی در دولت یازدهم عملیاتی شد.

هیجان مثبت بورس از نتیجه انتخابات

هیجان مثبت بورس از نتیجه انتخابات

تهران- ایرنا- روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی به بررسی شاخص کل بورس تهران پس از برگزاری انتخابات پرداخت و نوشت:شاخص کل بورس تهران در اولین روز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری با رشد 733 واحدی (معادل 0.9 درصد) مواجه شد و پس از مدت‌ها نوسان در کانال‌های 79 هزار و 80 هزار واحدی بالاخره توانست از مرز کانال 81 هزار واحدی عبور کند.

«نه» به عقبگرد

«نه» به عقبگرد

تهران- ایرنا- روزنامه شهروند در گزارشی نوشت: با اعلام نتیجه انتخابات و پیروز میدان سیاست، «نه» ایرانی ‌ها به یارانه سه ‌برابر شگفتی ‌ساز شد.

صعود بورس؛ سقوط ارز

صعود بورس؛ سقوط ارز

تهران- ایرنا- روزنامه تعادل در گزارشی، نوشت: فعالان بازار که در پی شنیدن خبر پیروزی روحانی بودند، اکنون معتقدند که استرس قبل از انتخابات، تبدیل به ثبات و آرامش در بازار ارز و طلای ایران شده است.

با افتخار می‌نویسیم ساخت ایـران

با افتخار می‌نویسیم ساخت ایـران

تهران- ایرنا- روزنامه جام جم در گفت و گویی با سحر زبیری کارآفرین، نوشت: کارهایم را به خارج از کشور هم فرستادم البته سختی‌های خاص خودش را دارد و باید بتوانیم با رقبای چینی که کارهایشان بی‌کیفیت و بسیار ارزان است رقابت کنیم.

پنج ‌گانه اولویت‌ دار اقتصادی دولت دوازدهم

پنج ‌گانه اولویت‌ دار اقتصادی دولت دوازدهم

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد در گزارشی نوشت: رییس قطار دولت دوازدهم باید به زودی عزم خود را برای اداره دولت آینده جزم ‌تر کند؛ شعارهای انتخاباتی کاندیداها از یک سو و مطالبات مردمی کسانی که رای خود را به کاندیداها دادند، مشخص می‌ کند اولویت ‌های پیش روی دولت دوازدهم در عرصه اقتصاد چیست؟

لبخند بورس به انتخاب روحانی

لبخند بورس به انتخاب روحانی

تهران- ایرنا- روزنامه آفتاب یزد در گزارشی نوشت: البته دیروز بازار سکه و ارز نیز به انتخاب آقای روحانی واکنش نشان داد، هر چند این واکنش‌ها‌، هیجانی است.

آینده اقتصاد ایران

آینده اقتصاد ایران

تهران- ایرنا- مشکلات اقتصادی بدون تردید مهم‌ترین موضوع مبارزات انتخاباتی 29 اردیبهشت بود. کاندیداهای منتقد دولت بیشترین تاکید را بر عملکرد اقتصادی ضعیف آن داشتند و تاکید می‌کردند که دولت نتوانسته وعده‌های اقتصادی بعد برجامی خود را تحقق بخشد.

تداوم رشد اقتصادی، ‌پیامد انتخاب دوباره روحانی

تداوم رشد اقتصادی، ‌پیامد انتخاب دوباره روحانی

تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گفت وگو با اقتصاددانان، نوشت: به اعتقاد اقتصاددانان نتیجه انتخابات نشان می ‌دهد که مردم بین دو گفتمان متفاوت، گفتمانی را انتخاب کردند که به تعاملات بین ‌المللی برای بخش ‌های مختلف از جمله بخش اقتصاد و حل مشکلات آن معتقد است.

چاله‌های اقتصادی

چاله‌های اقتصادی

تهران- ایرنا- روزنامه شرق در گفت وگو با اقتصاددانان به بررسی اولویت های رییس جمهوری آینده پرداخت و نوشت: عمده مسائلی که وجه مشترک تحلیل‌های کارشناسی آنهاست، اصلاح ساختار اقتصادی کشور در حوزه‌های گوناگون است. آنها معتقدند دولت دوازدهم باید بازتعریفی برای حوزه‌های مهم اقتصاد داشته باشد و شجاعانه برای ایجاد تغییرات در آن گام بردارد.

صفحه 1 از 44 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >