کد خبر: 82419061 (5822427) | تاریخ خبر: 18/11/1395 | ساعت: 20:27|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

معاون سیاسی وزارت کشور: دولت خواهان رشد احزاب سیاسی است

بیرجند- ایرنا- معاون سیاسی وزارت کشور گفت: دولت تدبیر و امید خواهان رشد احزاب سیاسی است، این وزارتخانه زمینه رشد را برای احزاب دارای اساسنامه و برنامه مشخص فراهم کرده است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی ،علی اصغر احمدی
روز دوشنبه در هفتمین روز دهه فجر در جمع فعالان سیاسی استان افزود: برای دولت اعتدال همه گرایش های سیاسی قابل احترام است، اصل مهم و اساسی در این دولت عقلانیت و کارایی است.
وی که به همراه استاندار خراسان جنوبی و چند نفر از مسئولان استان در نشست مشترک با فعالان سیاسی استان شرکت کرده بود، با گرامی داشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی، اقدامات ایشان را در دفاع از عقلانیت،انقلاب،اسلام و مردم ستودنی دانست.
وی افزود:در تصمیمات مرحوم هاشمی رفسنجانی چه در دوران مبارزه ، چه در دوران امام و چه در دوره اخیر، سستی وجود نداشت.
رئیس ستاد انتخابات کشور، در ادامه با اشاره به اینکه تفاوتی بین دیدگاه های رئیس جمهوری و وزیر کشور در پیشبرد امور وجود ندارد، اضافه کرد: انتخاب آقای پرویزی به عنوان استاندار خراسان جنوبی موید این موضوع است.
احمدی اظهار کرد: وقتی از واژه اعتدال نام می بریم، این تعریف شامل آحاد جامعه و همه گروه های سیاسی می شود.
وی با اشاره به تغییر سریع اوضاع سیاسی در جهان و موانع گاها متناقض کشورها در مواجه با اتفاق های مختلف، افزود: درایت و حسن تدبیر رئیس جمهوری و وزیران با تجربه و مدبر دولت تدبیر و امید، نقطه اتکا و امید مردم و مدیران کشور است.
معاون سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه امروز تلاش همه عقلا، مسئولان و مردم تقویت وحدت ملی، امنیت ملی و منافع ملی است، گفت: ایجاد امید و تقویت روحیه مشارکت سیاسی و مدنی در خراسان جنوبی ملموس است ، مطالب، پیشنهادات و انتقادات فعالان سیاسی و احزاب به وزیر کشور منتقل خواهد شد.
احمدی در ادامه از فعالان سیاسی و مجموعه احزاب خواست برنامه ها و رهنمودهایی که مد نظر دارند ارایه کنند، گفت: احزاب و فعالان حوزه زنان پیشنهاد و اولویت های برنامه ای خود را به حوزه های مرتبط در استان ارایه تا به مرکز منعکس، پیگیری و اجرایی شود.
رئیس ستاد انتخابات کشور، با تأکید به ضرورت جلوگیری از انجام اقدامات غیر قانونی در روند فعالیت های سیاسی توسط برخی جریان های خاص افزود: در خصوص تشکیل جبهه های سیاسی، رعایت مر قانون الزامی است و در اجرای قانون احزاب نیز آیین نامه اجرایی جدیدی در دست تدوین است که ابلاغ خواهد شد.
در این نشست 6 نفر از فعالان سیاسی اصلاح طلب، اعتدالی و اصولگرا، نقطه نظر، پیشنهاد و انتقادات خود را در زمینه های مختلف ارایه کردند.

** همه تلاش ها معطوف به برگزاری انتخابات قانونمند است
همچنین استاندار خراسان جنوبی، روز دوشنبه در گردهمایی مشترک با فرمانداران و بخشداران که با حضور احمدی معاون سیاسی وزارت کشور و رئیس ستاد انتخابات برگزار شد؛ افزود : همه تلاش ها معطوف به برگزاری انتخابات قانونمند است
سید علی اکبرپرویزی افزود: به امید خدا انتخابات پیش رو که به صورت تجمیع 2 انتخابات ریاست جمهوری و شوراها خواهد بود به خوبی برگزار شود.
وی با بیان اینکه وظیفه فرمانداران و بخشداران ،اجرای دقیق قوانین و ضوابط مرتبط است از آنان خواست تا با مطالعه و بروز رسانی اطلاعات، در جریان جدیدترین تغییر در ضوابط و مقررات قرار گیرند.
پرویزی ایجاد و تقویت اعتماد عمومی بین مردم و مجریان انتخابات را ضروری دانست و افزود: فرمانداران و بخشداران زمینه مشارکت حداکثری مردم را در انتخابات فراهم کنند.
وی با بیان اینکه گاهی برخی نحله ها تلاش کرده اند تا با اثرگذاری های غیر اخلاقی نتیجه انتخابات را تغییر دهند، افزود: در نهایت همیشه رای مردم به نتیجه رسیده و قطعاً بهترین انتخاب خواهد بود.
استاندار خراسان جنوبی از فرمانداران خواست اشخاصی که برای عضویت در هیأت های اجرایی انتخابات در شهرستان معرفی می کنند، آگاهی کامل از ضوابط داشته و مورد اعتماد مسئولان باشند.
داوزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا 29اردیبهشت ماه 96برگزار می شود.
2047* خبرنگار و انتشار دهنده- عباسقلی اشکورجیری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال