کد خبر: 82415322 (5817139) | تاریخ خبر: 16/11/1395 | ساعت: 14:19|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین

معیشت مردم و اشتغال جوانان اولویت اصلی مدیران استان است

قزوین- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین گفت: توجه به معیشت مردم و اشتغال جوانان از اولویت های اصلی مدیران ارشد استان است که امیدواریم با همت بیشتر مسئولان در این زمینه شاهد اقدامات جدی و عاجل باشیم.

به گزارش ایرنا، سید سعید شاهرخی روز شنبه در جریان سفر یکروزه خود به آوج در شورای اداری این شهرستان افزود: انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی به پشتوانه مردم رژیم سرسپرده ای را که استقلال کشور را به مخاطره انداخته بود ساقط کرد و خود بر سرنوشت کشور حاکم شد.
وی اظهارکرد: امام راحل شخصیت بی نظیری بود که از سال 42 نهضت اسلامی را آغاز کرد و پس از سالها مبارزه در سال 57 رژیم سرسپرده پهلوی را سرنگون کرد و حکومتی برگرفته از آموزه های دینی تاسیس کرد که اکنون آن نهال امروز بعد از 38 سال به درختی تناور تبدیل شده است.
شاهرخی با بیان اینکه پیروی از مقام رهبری، توکل به خداوند و اندیشه توحیدی و حضور حداکثری مردم در انتخابات و صحنه های حساس از رموز موفقیت جمهوری اسلامی ایران بوده است، افزود: باید با حفظ استقلال و فراهم کردن فرصتی مناسب برای رشد جوانان در همه عرصه ها، امید را در دل جوانان زنده نگه داریم و نگذاریم پیوند جوانان با انقلاب سست و یا خدای ناکرده گسسته شود.
وی با اشاره به بدعهدی ها و اقدامات خصمانه آمریکا علیه ملت رشید ایران، گفت: تمامی تلاش آنها برای جلوگیری از رشد و ارتقای ایران اسلامی است و به تجربه ثابت شده است که این کارها نتیجه بخش نخواهد بود.
این مسئول در ادامه گفت: دولت تدبیر و امید با هوشمندی و دیپلماسی فعال توانسته به توافق برجام دست یابد و ضمن برداشتن تحریم های ظالمانه، حق مسلم خویش بر ادامه غنی سازی هسته ای را به رسمیت بشناساند.
شاهرخی ادامه داد: برجام به عنوان یک قرارداد بین المللی با چندین کشور شناخته می شود که آمریکا امروز با بدعهدی های خود نمی تواند آن را لغو کند و اگر در این زمینه تلاش کند بر بی آبروی خود در عرصه بین المللی دامن زده است.
شاهرخی با اشاره به سیاست داخلی کشور گفت: مبنای حرکت نظام و دولت تدبیر و امید در کشور مردم محوری و وحدت و همگرایی بین آحاد جامعه است و اولویت برنامه های دولت نیز رسیدگی به اقتصاد، معیشت مردم و اشتغال جوانان است.
وی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید پس از روی کار آمدن و با اقدامات کارشناسانه، موفق شده نرخ تورم را از 42 درصد، به کمتر از 10 درصد برساند که البته معنای کاهش تورم به معنای کاهش سرعت افزایش قیمت ها و نه کاهش قیمت هاست.
شاهرخی، افزایش میزان تولید و صادرات نفت را نشانگر شکست تحریم ها و پیروزی دیپلماسی و گفت و گو دانست و گفت: در استان قزوین طی سال جاری تحقق 20 هزار شغل توسط دستگاههای اجرایی برنامه ریزی شده که تاکنون 17 هزار شغل و فرصت شغلی و راه اندازی و 900 واحدی تولید با یکهزار میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات احیا و بازآفرینی شده است.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد، در مدت باقی مانده از سال جاری بتوان مابقی تعهد دستگاههای اجرایی را محقق ساخته و در خصوص رفع کاستی های شهرستان آوج گام های مهمی برداریم.
شهرستان آوج در 120 کیلومتری جنوب غربی قزوین قرار دارد.
6101/ 6128 *خبرنگار: هادی درزی رامندی ** انتشار دهنده: مقدم سلیمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال