کد خبر: 82363837 (5744050) | تاریخ خبر: 07/10/1395 | ساعت: 17:42|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری

سیاست واحدی در مقابله با تخریب های دولت وجود ندارد

قزوین-ایرنا- مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری قزوین گفت: سیاست واحدی در مقابله با تخریب های دولت در کشور و استان وجود ندارد و این نقطه ضعف بزرگی در مقابله با هجمه ها است.

به گزارش ایرنا فرامرز مرادی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان که روز سه شنبه در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: انتخابات سال 96 را پیش رو داریم و به یقین تخریب های مخالفان دولت و اقتدارگرایان روز به روز افزایش خواهد یافت، درحالیکه سیاست واحدی برای مقابله با آنها وجود ندارد.
وی با بیان اینکه هر هفته چند ائمه جمعه استان به موضعگیری علیه دولت می پردازند، افزود: متاسفانه برخی از بخشداران نیز همسو با سیاست های دولت نیستند و به دلیل نداشتن استراتژی در پاسخگویی به تخریب ها، آسیب ها بیشتر می شود.
مشاور عالی و رئیس شورای مشاوران استاندار قزوین نیز در این جلسه گفت: برگزاری این نشست مطلوب و می توان با تقسیم کار در زمینه اطلاع رسانی گام های خوبی برداشت.
محمدباقر کشفی، قرار گرفتن در حالت دفاعی را موجب افزایش هجمه ها و بهترین روش را خارج شدن از لاک دفاعی و قرار گرفتن در حالت آفندی دانست و در ادامه با اشاره به بداخلاقی ها و بی اخلاقی های عرصه سیاست توسط مخالفان دولت، افزود: صرف گلایه کردن از این موارد نتیجه مطلوب را به بار نخواهد آورد بلکه باید با استفاده از ظرفیت ها و رعایت اخلاق و منطق، به مقابله با هجمه ها اقدام کنیم.
وی ادامه داد: کار هیجانی و بی محتوا در انعکاس اخبار و اقدامات دولت بی تاثیر خواهد بود و بلکه نتیجه معکوس خواهد داد، لذا باید با کار اقناعی و با تحلیل و دقیق به شکل مفید اقدام کرد.
کشفی گفت: باید از همه ظرفیت ها و ابزارهای مختلف در زمینه تبیین دستاوردها بهره گرفت و معتقدم تمامی شیوه ها تبلیغی و اطلاع رسانی اعم از چاپ بروشور، فضاهای مجازی، بیلبردهای شهری و تبلیغات محیطی، مطبوعات و روزنامه های سراسری و پایگاههای خبری گرفته تا صدا و سیما همگی باید برای اقناع افکار عمومی استفاده کرد.
مدیر کل دفتر امور روستائی استانداری قزوین نیز در این جلسه با اشاره به تشکیل شورای اطلاع رسانی گفت: اطلاع رسانی در سازمان ها برعهده روابط عمومی ها است و این مجموعه باید تقویت شوند.
کریم حبیبی انبوهی با بیان اینکه اطلاع رسانی به دوگونه فله ای و اقناعی صورت می پذیرد، افزود: متاسفانه در جامعه تنها به اطلاع رسانی فله ای اکتفا می شود و از اطلاع رسانی اقناعی که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، غفلت شده است.
وی با بیان اینکه مخالفان با علم کردن برخی موضوعات نظیر حقوق های نجومی در پی تخریب دولت هستند افزود: باید گروه های مرجع میزان صحت این موضوع و وجود همین موضوع در دولت های قبل را تبیین کنند و در رسانه های جمعی و مطبوعات و جراید به صورت تفصیلی به این موضوع بپردازند.
حبیبی انبوهی ادامه داد: عافیت طلبی صفت و شیوه ای است که برخی پیش گرفته اند و باید از مدیرانی که به این دولت اعتقادی ندارند در جائی دیگر استفاده شود.
رئیس خانه مطبوعات استان قزوین نیز در این جلسه گفت: معتقدم بستر اطلاع رسانی برای حمایت از دولت فراهم است ولی در تولید محتوا و تحلیلگری اوضاع ضعف داریم.
سید عبدالعظیم موسوی افزود: تحلیل سعید لیلاز در دفاع از برجام با عنوان 'چرا ونزوئلا نشدیم' حق مطلب را ادا کرده است و معتقدم مباحث غیر تخصصی بسیار گفته شده است.
وی افزود: ما نتوانسته ایم از حداقل دستاورد دولت که کاهش نرخ تورم به هشت درصد است، دفاع کنیم و در برابر موج هجمه ها وتخریب ها ساکت و خاموش مانده ایم.
موسوی افزود: در آخرین نقدی که به دولت صورت گرفت سعی کردیم به شکلی عاقلانه و مودبانه و با عنوان« قائل به ربط باشیم» به ناقد پاسخ دهیم بدون آنکه به کسی توهین یا تخریب صورت گیرد.
وی افزود: معتقدم معاون سیاسی استاندار قزوین هجمه های هفتگی به دولت را باید پاسخ دهند تا از فرمانداران و بخشداران انتظار موضعگیری داشته باشیم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین نیز در این جلسه گفت: باید دید که تبیین گفتمان دولت به عهده چه کسانی است و نمایندگان دولت در استان در تبیین این گفتمان چه کرده اند.
رضا گروسی افزود: متاسفانه گفتمان دولت، اهداف و سیاستهای آن، خط مشی ها از زبان نمایندگان دولت جاری و تبیین نمی شود و به جز معدودی از بخشداران و فرمانداران هیچکس مسائل روز را بازخوانی نمی کند.
وی ادامه داد: متاسفانه برخی با سوء نیت مدیران را به دزدی، فساد و زمین خواری متهم می کنند که از طریق مراجع قانونی قابل پیگیری است ولی پاسخ آن از سوی متولیان پاسخگویی داده نمی شود و افکار عمومی اقناع نمی گردد.
رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قزوین نیز گفت: برای تبیین گفتمان دولت باید استاندار، معاونین وی، فرمانداران، بخشداران، مدیران دستگاههای دولتی، گروههای مرجع و نخبگان با استفاده از فرصت های مختلف و از طریق رسانه ها و تریبون ها به ارایه مطلب بپردازند.
وحید مقدم سلیمی افزود: فضای عمومی دفاع از دولت در استان در یکسال گذشته و با روی کار آمدن استاندار فعلی بهبود یافته و این روند هر روز بهتر نیز خواهد شد.
وی با بیان اینکه هنوز یکی از نهادهای دولتی به همراه یکی از خبرگزاری ها با مدیریت مجموعه ای از تندترین مخالفان دولت هدایت می شود، اظهارکرد: نباید مظلومیت دولت در زیربخش های خود ادامه پیدا کند و معتقدم این به صلاح مردم نیست.
مقدم سلیمی با بیان اینکه با تغییرات 10 ماهه گذشته اکنون همه فرمانداران از برنامه های دولت دفاع و حمایت می کنند، گفت: معتقدم ضعف اطلاع رسانی به سه حیطه شیوه اطلاع رسانی، ضعف در تولید محتوا و پشتیبانی باز می گردد.
وی اظهارکرد: تشکیل شورای اطلاع رسانی، گامی بزرگ برای همسویی و هم افزایی رسانه های حامی دولت و پاسخگویی به ابهامات و شبهه افکنی ها و بیان دستاوردهای دولت می باشد.
مقدم سلیمی خاطرنشان کرد: شایست است برای عملیاتی شدن ایده ها کمیته های اطلاع رسانی، کمیته فضای مجازی، کمیته تولید محتوا، روابط عمومی های استان و کمیته ارزیابی و نظارت فعال شوند.
سلیمی ادامه داد: گفتمان دولت باید ابتدا توسط استاندار، معاونان استاندار، بخشداران و سپس گروه های مرجع و نخبگان باز تعریف گردد تا عامه مردم تعریف روشنی از نقطه نظرات دولت در بخش های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی داشته باشند.
6101/ 6128 *خبرنگار: هادی درزی رامندی ** انتشار دهنده: وحید مقدم سلیمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال