کد خبر: 82363657 (5744069) | تاریخ خبر: 07/10/1395 | ساعت: 16:6|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

تظاهرات شهروندان غنایی با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد

تهران - ایرنا - تظاهرات شمار زیادی از شهروندان غنایی در شهر « کومبانگو» در شمال این کشور با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از تارنمای خبری 'غنا وب'، شهروندان در شهر کومبانگو در شمال غنا در اعتراض به مدیریت درآمدهای شهری و سومدیریت برخی مقام های محلی این کشور، تظاهرات مسالمت آمیز برگزار کردند.
بر اساس این گزارش، در این تظاهرات 3 نفر از شهروندان این کشور دستگیر و یک تن دیگر زخمی شدند.
در همین خصوص، آکوفو-آدو تاکید کرد: توسعه مناسبات و شکل گیری روابط جدید با کشورهای همسایه با هدف تحقق منافع اقتصادی کشورهای منطقه غرب آفریقا، ضروری است.
وی یادآور شد: فهم مشترک از تحولات جاری سیاسی و اقتصادی و نیز اتخاذ تصمیمات درست از موضوع های مهمی است که کشورهای منطقه غرب آفریقا باید به آن توجه جدی داشته باشند.
بر اساس گزارش های منتشره، «نانا آکوفو-آدو» رهبر حزب مخالف غنا (ان.ان.پی) با شکست «جان ماهاما» رییس جمهوری فعلی این کشور برنده انتخابات ریاست جمهوری غنا شد.
جمهوری غنا کشوری در غرب قاره آفریقا با جمعیت 23 میلیون نفر است. «آکرا» پایتخت این کشور آفریقایی است.
«جان ماهاما» 56ساله رئیس جمهوری غنا پس از درگذشت «جان آتا میلز» رئیس جمهوری پیشین این کشور در سال 2013 به قدرت رسید. «نانا آکوفو ادو» هفتاد و یکساله از حزب جدید میهن پرستان در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 شکست خورد.
خاورم**9377**1010
مترجم: حمید اوضح * انتشار دهنده:حسن معظمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال