کد خبر: 82363647 (5743833) | تاریخ خبر: 07/10/1395 | ساعت: 15:57|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین

هدف شورای اطلاع رسانی همسویی در انعکاس شفاف واقعیات و خدمات دولت است

قزوین-ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین، سیاست گذاری، تبیین خط مشی ها، هماهنگی در امر اطلاع رسانی، پاسخ به شبهات و ترویج گفتمان دولت در راستای سیاست های کلان نظام و همسویی در انعکاس شفاف واقعیات و خدمات دولت را از اهداف شورای اطلاع رسانی استان برشمرد.

به گزارش ایرنا سید سعید شاهرخی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان که روز سه شنبه در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: ارباب جراید و رسانه ها به عنوان پل ارتباطی مردم با نظام اسلامی در روشنگری و ارایه خط مشی ها، انتقال واقعیت جامعه به دولت‌ همانند ناظران مستقل و بیطرف می توانند نقش ایفا کنند.
وی اظهارکرد: رسانه ها با اطلاع رسانی دقیق، صحیح و شفاف، قادر به فراهم آوری بستری مناسب هستند تا کاستی ها و میزان انحراف از برنامه ریزی و سیاست گذاری ها در قالب نقد عالمانه بیان شود.
شاهرخی اضافه کرد: اهمیت و جایگاه گردش اطلاعات بر کسی پوشیده نیست و اطلاع رسانی هدفمند، دقیق و سیاست گذاری شده، زمینه را برای بهره برداری لازم و کافی فراهم می سازد.
وی به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی توصیه کرد با توجه به مشکلات صنفی مطبوعات در رفع کاستی ها و حمایت حقوقی از آنان، بیش از گذشته تلاش نموده و نسبت به ارتقای جایگاه شغلی و علمی اصحاب رسانه و تقویت خانه مطبوعات اهتمام ورزد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار افزود: دستگاه های اجرائی مکلف هستند عملکرد مقایسه ای خود را به صورت واقعی و قابل پذیرش با ارائه اطلاعات، آمار، جداول، نمودار و تصاویر به دبیرخانه شورای اطلاع رسانی ارایه دهند تا در قالب کتابچه ای قابل استناد چاپ و منتشر شود.
شاهرخی ادامه داد: عملکرد دستگاه ها می تواند با هماهنگی دبیرخانه شورای اطلاع رسانی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب جزوه ها، بروشورها و آگهی ها در مطبوعات دارای مجوز منتشر شود و دستگاه های اجرایی لازم است در این زمینه سریع تر وارد عمل شوند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین ادامه داد: باید فرمانداران و بخشداران در تعامل با ائمه جمعه و جماعات دستاوردها و خدمات دولت را تبیین کنند و شبهات را به شکل منطقی، مستدل و اخلاق مدارانه پاسخ دهند.
شاهرخی از برگزاری مستمر و منظم جلسات شورای اطلاع رسانی خبر داد و اعضای جلسه خواست پیشنهادهای کارشناسی شده خود را در جلسات آتی ارایه دهند و در ادامه گفت: دبیرخانه شورای اطلاع رسانی باید تقویت شود و با تشکیل کمیته های زیر مجموعه این شورا نیز کاملا موافق هستم.
وی افزود: کمیته های رسانه، فضای مجازی، نظارت بر تولید و عملکرد دستگاه ها و کمیته روابط عمومی ها با مسئولیت دستگاه ها و سازمان های مختلف تشکیل خواهند شد.
شاهرخی از مدیرکل روابط عمومی استانداری خواست تا نشستی با روسای روابط عمومی ها ادارات استان در زمانی مناسب برگزار و تورهای بازدید از واحدهای تولیدی تازه فعال شده برای خبرنگاران، فعالان فرهنگی و اجتماعی، ائمه جمعه و جماعات و سایر اقشار جامعه برگزار کنند تا فعالیت های دولت از نزدیک به این اقشار معرفی شود.
6101/ 6128 *خبرنگار: هادی درزی رامندی ** انتشار دهنده: وحید مقدم سلیمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال